دبير کل کنفرانس ملی رويکردهای نوين روابط عمومی ايران

ظلم است که با پول، یک روابط عمومی را اول کنیم/ آموزش و پژوهش نياز اصلی روابط عمومی و رسانه‌ها


دبیر کل کنفرانس ملي رويکردهای نوين روابط عمومی ايران در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مشکلاتی که در جامعه رسانه‌ای و روابط عمومی داریم، آموزش و پژوهش است که هر چه در این زمینه کار کنیم، ماندگار خواهد بود و هرچه از آن دور شویم دور خود چرخیده‌ایم.

فضل‌الله سلطانی اظهار داشت: ما بايد آموزش‌های فراگرفته را به گروه‌های هدف انتقال دهيم و برای ارتقای سطح روابط عمومی‌ها تلاش کنيم که اين کنفرانس نيز در اين راستا برگزار خواهد شد.

وی با بيان اينکه اصولاً روابط عمومی‌ها نيازمند گذراندن آموزش‌های لازم هستند، گفت: واقعيت آن است که برخی مديران در سازمان‌ها هم به جايگاه روابط عمومی آن گونه که بايد پی نبرده‌اند و در حقيقت روابط خصوصی به شکل مرتب‌تر در ادارات وجود دارد.

دبیر کل کنفرانس ملی رویکردهای نوین روابط عمومی ایران اضافه کرد: این ظلم است که با پول، روابط عمومی یک سازمان را اول کنیم و نگذاریم تا رشد کند، بسیاری از روابط عمومی‌ها به آموزش نیاز دارند اما حتی منبعی برای معرفی در این حوزه نداریم.

وی افزود: این کنگره که به بررسی رویکردهای نوین روابط عمومی خواهد پرداخت، به جهت ارتقای سطح روابط عمومی‌ها شکل گرفته و امید داریم که زمینه‌ای را برای آموزش‌های بعدی در حوزه رسانه فراهم کند.

سلطانی تصریح کرد: با وجود اینکه از سال ۶۵ آموزش در حوزه روابط عمومی را شروع کرده‌ایم ولی همه‌گیر نبوده است، امید داریم که با این کنگره سطح رسانه‌ها و مطبوعات را ارتقا دهیم و این کنگره آغازی برای آموزش باشد، بسیاری از روابط عمومی‌ها به آموزش نیاز دارند اما حتی منبعی برای معرفی در این حوزه نداریم، آخرین عنوان کتابی که روابط عمومی را به زبان ساده نگاشته است مربوط به سال ۷۹ بوده است.

وی با بیان اینکه تشکل‌های روابط عمومی هم برای مشکلات خود چاره‌ای نیندیشیده‌اند، خاطرنشان کرد: این تشکل‌ها باید برای آموزش و پژوهش خود فعال‌تر باشند، همین مشکلات گریبان‌گیر ناشران هم هست، تعداد ناشران اصفهان از تعداد کل ناشران آمریکا بیشتر است اما یکی کتابی با یک‌ میلیون تیراژ چاپ می‌کند و دیگری در حد ۲۰۰ جلد به چاپ می‌رساند که بعد هم مابقی را هدیه می‌دهد.

دبيرکل کنفرانس ملی رويکردهای نوين روابط عمومی ايران در پایان اذعان کرد: کنگره رویکردهای نوین روابط عمومی به تنهایی می‌تواند یک تلنگری باشد برای اینکه شرکت‌کنندگان بدانند نقاط ضعف کجاست و آموزش توقف‌پذیر نیست.

منبع (روزنامه نصف جهان- خبرگزاری فارس)